Klub jexdziecki Grodno-Dwór

Klubowicze


Julia Wiśniewska

Julia Wiśniewska

Związana z klubem od 2017 roku.

Mieszka w Pile

Przygodę z jazdą konną rozpoczęła w 2011r. W maju 2016r. zdała egzamin na Brązową Odznakę jeździecką. Trenuję skoki. Od marca 2017r. wraz z moimi dwoma końmi 20-sto letnim Balansasem oraz 5-cio letnim Blueberrym jeżdżę w Grodnie, a od maja 2017r. należę do KJ Grodno Dwór

Julia Wojciechowska

Związana z klubem od 2015 roku.

Mieszka w Pile

Zaczęłam jeździć mając sześć lat. Od zawsze interesowały mnie skoki. Nie wyobrażam sobie życia bez koni. Do klubu należę od 2015 roku.

Anna Hałasowska

Związana z klubem od 2015 roku.

Mieszka w Złotowie

Pierwszy raz wsiadłam na konia w 2013 roku, gdy miałam 10 lat . Od tego czasu zaczęłam umawiać się na regularne jazdy w stajni Grodno-Dwór. W 2013 także pojechałam na mój pierwszy obóz jeździecki. Pasjonuje mnie ujeżdżenie i Hiszpańska Szkoła Jazdy.

Dominika Trusewicz

Uczennica liceum w Szczecinku
Mieszka w Okonku
Związana z Klubem od 2014 roku

Jeździć zaczęłam w wieku 7 lat, ale była to jazda rekreacyjna. Dopiero gdy miałam 13 lat rozpoczęłam skoki i ujeżdżenie, co zakończyło się brązową odznaką w 2012 roku oraz małymi osiągnięciami w skokach. Aktualnie posiadam 4 własne koniki.

Nikodem Ruchalski

Uczeń Szkoły Podstawowej w Sępólnie Krajeńskim
Mieszka w Sępólnie Krajeńskim
Związany z Klubem od 2015 roku

Pierwszy raz na koniu siedziałem w Grodnie gdy miałem 10 lat. Od ponad roku systematycznie przyjeżdżam na jazdy do Stajni Grodno oraz na obozy letnie i zimowe.

Zuzanna Sołtysińska

Uczennica liceum w Chojnicach
Mieszka w Chojnicach
Trenuje skoki i ujeżdżenie
Związana z Klubem od 2015 roku

Moją przygodę z jeździectwem zaczęłam w wieku 11 lat w szkółce jeździeckiej w Chojnicach. Później rodzice kupili dwa koniki polskie -Montanę i Klasę- i na jednym z nich samodzielnie uczyłam się jeździć. Niestety ujeżdżona klacz ciężko zachorowała i musieliśmy ją sprzedać, aby mogła jechać na leczenie. Klacze były nierozłączne więc oby dwie zostały sprzedane. W zamian za nie dostałam mojego obecnego konia, Karlenę. Przez wszystkie lata byłam samoukiem i moją pierwszą profesjonalną lekcję miałam na obozie jeździeckim w Grodnie. Teraz coraz bardziej pragnę się rozwijać w tym kierunku i mam konia, który mi na to pozwoli - Galadrielę. Moją przyszłość wiążę z końmi i uwielbiam przebywać w towarzystwie prawdziwych pasjonatów. Moimi autorytetami są Cherry Hill, Linda Tellington-Jones i chyba jak każdej koniary - Monty Roberts!

 

Melanie Bołtruczyk

Uczennica 
Mieszka w Bytowie
Związana z Klubem od 2013 roku
Trenuje ujeżdżenie

Melanie karierę sportową rozpoczęła w roku 2009.
Posiada drugą klasę sportową. Największym sukcesem było zdobycie w 2011 roku srebrnego medalu na Mistrzostwach Pomorza Juniorów w Ujeżdżeniu, w tymże roku w oficjalnym rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w swojej kategorii wiekowej zajęła dziewiąte miejsce w kraju.

Aktualne konie na których trenuję to Symphoniker i Cobolt.

 

Justyna Jasoń

Absolwentka UMK w Toruniu
Mieszka w Pile
Związana z Klubem od 2014 roku
Trenuje skoki i ujeżdżanie

Justyna związana jest z końmi od 12 roku życia mimo tego, że w jej rodzinie nie ma żadnych tradycji jeździeckich. Jazda konna stała się jej pasją, którą pielęgnuje do dziś. Justyna ma uprawnienia instruktora rekreacji konnej. W zawodzie tym czynnie pracowała na studiach i krótko po nich. Dotychczas jeżdżąca rekreacyjnie dyscyplinę skoków. Startowała wielokrotnie w zawodach regionalnych.

W sezonie 2012 po wypadku na treningu podjęła decyzję o zawieszeniu treningów skokowych. Od czterech lat właścicielka klaczy Gracja.

Obecnie rozpoczynająca treningi z Katarzyną Porożyńską – Pankau. Justyna w planie ma debiut na zawodach ujeżdzeniowych w sezonie 2014.

 

Kuczkowska Daniela

Studentka AWF-u w Gdańsku
Mieszka w Dziemianach
Związana z Klubem od 2013 roku
Trenuje skoki i ujeżdzenie

Aktualnie 2 klasa sportowa w ujeżdżeniu i 3 w skokach.
W latach 2007- 2012 startowała z wieloma sukcesami w zawodach różnych rang. Jako juniorka startowała już na zawodach międzynarodowych we Wrocławiu w konkurencji Grand Prix w ujeżdżeniu na koniu Night Moon.

 

Pankau Rafał

Współwłaściciel posiadłości Grodno-Dwór
Mieszka w Grodnie
Związany z Klubem od 2008
Jeździ hobbystycznie.

 

Katarzyna Porożyńska-Pankau

Właścicielka posiadłości Grodno-Dwór
Mieszka w Grodnie
Związana z Klubem od 2002
Trenuje ujeżdżenie

Katarzyna Porożyńska zaczęła swoją przygodę z końmi w wieku 10 lat. Pierwsze kroki stawiała w Klubie Jeździeckim „DERESZ“ w Nowym Dworze koło Bydgoszczy. Po dwóch latach przeniosła się do Stajni Karolewko Państwa Danuty Tarnowskiej-Juneborg i Jarosława Pojaska, gdzie zaczęła swoją przygodę z ujeżdżeniem. W roku 2002 zawodniczka przeniosła się do Sopotu, gdzie pod okiem Pani Marleny Grucy-Rucińskiej trenowała przez kilka lat. Kasia zawarła również współpracę z Panem Ryszardem Dysarzem oraz Galiną Zlotovą.

Od 2005 roku Kasia z powodzeniem startuje w zawodach rangi ogólnopolskiej oraz MPMK. Dosiadając czołowego konia DUNCAN 35 rozpoczęła w 2010 roku starty w klasie CC – Małej Rundy na arenie międzynarodowej.

Prowadzi własną działalność koniesportowe-pl.com

 

Smak Magdalena

Mieszka w Złotowie
Związana z Klubem od 2011
Trenuje skoki

Magda zaczęła jeździć konno w wieku 13 lat w pobliskich stajniach Złotowa i nie tylko. W 2011 roku spełniła swoje marzenie kupując konia o imieniu Bohun, rudego wałacha rasy wlkp, na którym zaczęła treningi skokowe. Para ta kilkukrotnie startowała już w zawodach skokowych i w planach są kolejne starty.

Obecnie Magda trenuje w Stajni Grodno-Dwór.

 

Szemborska Agnieszka

Absolwentka filologii polski na Uniwersytecie Szczecińskim
Mieszka w Pile
Trenuje ujeżdżenie
Związana z Klubem od 2011

Agnieszka zaczęła jeździć konno pod koniec 2010 roku w pobliskich stajniach Piły. W lutym 2012 roku kupiła wałacha sp o imieniu REDUKTOR po Rotmistrz, na którym zaczęła trenować wymarzone ujeżdżenie. Agnieszka i Reduktor kilkukrotnie wystartowali w zawodach skokowych, jednak jak sama mówi " skoki to nie jej natura. W zawodach ujeżdżeniowych debiutowała w 2013 roku z sukcesem, zdobywając drugie miejsce w klasie "L". 

Obecnie Agnieszka trenuje w Stajni Grodno-Dwór z Katarzyną Porożyńską-Pankau.

 

Iga Zawiślak

Uczennica Gimnazjum w Słupsku
Mieszka w Dębnicy Kaszubskiej
Związana z Klubem od 2014 roku
Trenuje ujeżdżenie
tekst:
Jej przygoda z jeździectwem zaczęła się kiedy miała 10 lat, wtedy również rodzice kupili jej pierwszego konia Domino, na którym uczyła i doskonaliła się w jeździectwie. W 2014 roku tym roku Iga zdała długo wyczekiwana Brązową Odznakę Jeździecką, a także stała się posiadaczką 5 letniego, sportowego wałacha hanowerskiego. Konie, na których Iga trenuje to Domino i Carpe Diem. W czerwcu 2014 roku Iga i jej konie debiutowały na zawodach ujeżdżeniowych. Iga trenuje pod okiem Danieli Kuczkowskiej w stajni koło Bytowa.

 

Żurek Katarzyna

Uczennica liceum
Mieszka w Krajeńce
Trenuje skoki i ujeżdżenie
Związana z Klubem od 2011 roku

Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 11 lat, kiedy to podjęła naukę jazdy konnej w Żeleźnicy u Państwa Bocheńskich. W jej życiu przewijały się różne konie i stajnie. Po jakimś czasie znalazła się w Stajni Grodno. Kasia kilkukrotnie reprezentowała Klub na małych zawodach skokowych oraz uczestniczyła w JMP Amatorów 2013. 

Jest właścicielką klaczy Arina, która mieszka w 
przydomowej stajni w Krajence. Trenuje z Katarzyną Porożyńska-Pankau.

Marzeniem Kasi jest umiejętność pracy z koniem w pełnej harmonii. Inspirują ją tacy jeźdźcy jak Robert Michel, Mary King czy Monty Roberts.