Klub jexdziecki Grodno-Dwór

Aktualności Weekend wrażeń, debiutów i sukcesów!

dodano 14.01.2015 13:25
Weekend wrażeń, debiutów i sukcesów!

Zawodnicy naszego Klubu bardzo aktywnie spędzili weekend 20-22 czerwca. Cztery zawodniczki i osiem koni wystartowało w Kwiekach koło Czerska biorąc udział w ujeżdżeniowych zawodach regionalnych, ogólnopolskich oraz eliminacjach dla młodych koni do Mistrzostw Polski.

Nasza najnowsza zawodniczka Iga Zawiślak dosiadając wałacha Domino wystartowała w rundzie klasy L. Był to debiut dla tej pary, zarówno Iga jak i jej koń pierwszy raz stanęli na czworoboku. W tej samej rundzie wystartowała Daniela Kuczkowska dosiadając dwóch koni Belcanto B oraz Reve d' Amour II, których właścicielem jest pan Jacek Bołtruczyk. Obydwa konie debiutowały na zawodach z wielkim sukcesem. Daniela uzyskała na nich kolejno I i II miejsce! Kolejną rundą w której wystartowała Daniela Kuczkowska była runda C, w której to zawodniczka na koniu Symphoniker zajęła 3 lokatę. Podążając za ciosem Daniela wystartowała jeszcze w rundzie klasy CC na koniu Cobald 2 uzyskując jak poprzednio 3 miejsce! Obydwa konie również należą do pana Jacka Bołtruczyk.

Runda klasy P także została obstawiona przez naszą zawodniczkę. Agnieszka Szemborską, która dosiadała własnego konia Reduktor pięknie reprezentowała się na czworoboku. Na zawodach w Kwiekach odbyły się również eliminacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni w Ujeżdżeniu. W klasie koni czteroletnich wystartowała Katarzyna Porożyńska-Pankau prezentując klacz oldenburską First Fabiola, hodowli Stadnina Stara Wieś V.W. Pietrzyk. Para ta zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski, które odbędą się 3-5 października w Strzegomiu.

W tym samym czasie w Luchowie koło Łobżenicy odbyły się towarzyskie zawody w skokach przez przeszkody. Katarzyna Żurek na klaczy Arina reprezentowała Klub w klasie LL zdobywając drugie miejsce oraz w klasie L przejeżdżając parkur na czysto!

Wszystkim zawodnikom i ich koniom gorąco gratulujemy i jednocześnie życzymy dalszych sukcesów! Trzymamy kciuki :)


Załączone pliki: